Батькам на замітку

Шановні батьки!

На цій сторінці ви знайдете для себе корисний матеріал з виховання дітей та поради щодо цього питання. 

Бажаю вам успіхів у перегляді цікавих сторінок!


Шановні батьки!

Щоб виховати свою дитину ГАРНОЮ, ГІДНОЮ, ЧЕМНОЮ, ПОРЯДНОЮ та ПРАЦЕЛЮБНОЮ, необхідно дотримуватися "Золотих правил". Ознайомтеся, будь ласка з ними. 
Модель виховання


                                   Поради батькам у вирішенні проблем

До уваги батьків

«Як допомогти своїй дитині?»
Навчання в школі – це перша сходинка успішного життя. І починати треба з перших років. Чому дитині важко вчитися? Чи є якісь пояснення цьому, окрім ліні та неорганізованості? Як допомогти дитині у навчанні? На ці та інші питання вам відповість дана стаття.

 Проблема 1. Урок вивчив, а вийшов до дошки – і мовчить.
Причина. Проблема має швидше за все психологічний характер. Дитячі психологи вважають, що така дитина має низьку самооцінку, тому боїться помилитися, насмішок зі сторони однокласників. Навіть є такий вираз «дитина затиснута».
Вирішення. Батькам необхідно хвалити дитину навіть за найдрібніші досягнення, заохочувати будь-які прояви ініціативи. Такій дитині потрібно вселити віру в себе, у власні здібності. Не бійтеся перехвалити, підбадьорюйте її на кожному кроці.
Проблема 2. Бруд в зошиті, криві літери…
Причина. Звідки така неохайність? Від нерозвинених м’язів руки, або, як називають фахівці, дрібної моторики.
Вирішення. Вам стануть у нагоді ліпка з пластиліну або солоного тіста, різні види аплікації, вишивання, робота з бісером, складні розмальовки. Обладнайте вдома творчу майстерню і нехай ваша дитина займається творчістю. Це розвине не лише дрібну моторику, а й творчу уяву та фантазію.
Проблема 3. Дитина робить помилки, просто пропускає букви
Причина. Це буває, якщо погано розвинений фонетичний слух. Або ваша дитина занадто поспішає у виконанні завдання.
Вирішення. Для розвитку фонетичного слуху необхідно разом з дитиною розкладати слова на звуки. Такий підхід дозволить більш якісно виконувати фонетичні вправи. Привчіть дитину двічі повільно прочитати написане, для самоперевірки, перш ніж здати роботу вчителеві.
Проблема 4. В одне вухо влетіло, в інше вилетіло
Причина. Погана пам'ять.
Вирішення. Зауважимо, що пам'ять потрібно тренувати. Для цього можна пограти в запам’ятовування: «Згадай, в якому одязі пішов тато на роботу?», «Закрий очі і опиши, які предмети лежать у тебе на столі. А в кімнаті?» Дуже добре розвиває пам'ять вивчення іноземних мов, особливо в спілкуванні з носіями. Спробуйте також потренувати асоціативну пам'ять, якщо є проблеми із зоровою чи слуховою. Наприклад, цифра 2 схожа на лебедя, а цифра 8 подібна до букви «В», на яку вона починається і т. д.
Проблема 5. Не може зосередитися, легко збудливий, крутиться на уроці
 Причина. Це може бути наслідком порушення режиму дня. Дитина нераціонально використовує свій вільний час, наприклад, багато часу проводить за телевізором.
Вирішення. Вам стануть у нагоді обов’язкові прогулянки на свіжому повітрі, фізичні навантаження, спорт, рухливі ігри, здорове харчування і повноцінний сон. Виробляйте в дитині режим, складіть розпорядок дня і старайтеся його дотримуватися. Такий спосіб життя підвищить організованість і працьовитість, які є невід’ємною складовою успішного навчання.
І наостанок, кілька корисних порад.
Коли людина вчиться, у неї може щось не виходити, це природно. Дитина має право на помилку. Ні в якому разі не сваріть дитину за невдачі, краще подумайте разом, чому це не вийшло, розберіться в проблемі. Привчайте дитину робити не тільки те, що приємно, а й те, що потрібно. Придумайте систему заохочення. «Зробиш математику – подивимося мультфільм». Крім того, заохочення мають бути корисними, наприклад, почитаємо книжку, погуляємо в парку, подивимося науковий фільм, приготуємо разом вечерю і т д.  Дитина потребує постійної підтримки батьків. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах, серйозне ставлення до досягнень і труднощів допоможуть учневі.
Сподіваюся, дана стаття допоможе вам в подоланні перших труднощів в навчанні. Успіхів вам!


Немає коментарів:

Дописати коментар